מנזר מהמאה ה-19

גלריית צילומי יקב לטרון

ביקור וצילום ביקב לטרון
חבר כאח לי , אוהד רוט מ פודשופ – foodshop חורש את הארץ בחפשו את שורשי הקולינריה המקומית . מדי פעם אני זוכה להצטרף אליו ולגלות פינות ופנינים שאי אפשר להגיע אילהם אחרת זולת אוהד שפותח את הדלת.
מקום כזה הוא יקב לטרון הנמצא במנזר לטרון וחוץ ממבט על המיבנה החיצוני המרשים וחנות המזכרות בכניסה אין אפשרות לאדם מן הישוב לחדור פנימה למקום בו הזמן עצר בסוף המאה ה 19 אז נבנה המנזר והוקם היקב .
אוהד יצר קשר עם יינן היקב אדם קסיס . יינן צעיר שהפיח רוח חדשה ביקב העתיק , הכניס שיטות גידול כרמים ויצור יין חדישות תוך שמירה על אופי היקב הישן הממוקם במרתפי המנזר ומוקף בכרמים עתיקים ומטעי זיתים . וכך זכיתי להתלוות אליו ולצלם את המקום היחודי והסופר מעניין הזה.
ביקב , מלבד יין המיוצר מזני ענבים שחלקם יחודיים לאיזור, אדם מיצר גם ברנדי , אחד המשובחים שיצא לי לטעום וכן ערק מעולה מאניס סורי בזיקוק משולש והשרייה על חרסים המעניקום לו טעם יחודי.
לא לכל מקום במנזר התאפשר לנו ללכת, יש חלקים שנאמר לנו – עד כאן. אבל עדיין הרגשתי כמו עליסה בארץ הפלאות כשנפתחו בפני חדרים שעומדים סגורים עשרות ומאות שנים בפני מבקרים מהחוץ ויכלתי לשלוף מצלמה וחצובה (אין ברירה , התאורה במרתפים לא משהו…) ולצלם .